NB! Alates veb 2021 on Eda Vallimäe lapsehoolduspuhkusel ning treeningute andmine toimub vaid väikese koormusega Tartu lähistel. Huvi korral võta ühendust.
(klikka pildil, et vaadata suuremalt)
![]() Koolituspäev/Seminar
Seminaripäev on ühepäevane koolitus, kuhu on oodatud nii vabakuulajad (ilma hobuseta osalejad) kui ratsanikud koos hobusega. Päev algab enamasti teooriaõppega, millele järgnevad praktilised tunnid koos hobustega, ajavakava tavaliselt hommikul kl 9- õhtul kell 18. Seminari tulen andma Teie talli kohapeale. Toimunud koolitusi saab vaadata SIIT. Seminaripäeva maksumus on kokkuleppel. Kui soovid korraldada seminari enda tallis, siis võta Edaga ühendust. (klikka pildil, et vaadata suuremalt)
|
![]() Treeningtunnid Treener Eda Vallimäe on spetsialiseerunud istakuõppele ja ratsastusele, samuti hobuste treeningule maa peal. Treeningud maa peal: horsemanship ja ratsastus maa pealt
Istakutreeningud, Centered Riding ning ratsastustreening
Hetkel õppehobusega treeninguid ei paku ehk trenne juhendan ratsanike endi hobustel/renditud hobustel. Tulen hea meelega Teile talli kohapeale treeninguid andma! Eda treeningud on väga sisutihedad ning individuaalsed, osa treeningtunnist hõlmab ka teooriat ning analüüsi. Eda treeningute tagasisidet teistelt õpilastelt saad lugeda SIIT.
Üks eratreening (individuaaltreening) maksab 35-40 eur, kestvusega 45-60min. Hind sõltub asukohast ning ratsanike arvust ühest tallis, kahesed treeningud 50 euri (2x25eur). Suuremaid grupitreeninguid ei juhenda, et tagada igale ratsanikule kvaliteetne treeningtund. Kui tall asub Tartu kesklinnast kaugemal kui 15km, siis lisandub eraldi kütuseraha. Tartumaalt kaugemal käin trenne andmas vaid treeningpäevade raames (üle Eesti ja Läti)- see tähendab, et tulen teie talli kohapeale, kui ühes tallis (või lähiümbruses) on 8-10 treeningtundi. Kui soovid kutsuda treenerit oma talli või piirkonda, siis võta Edaga ühendust. ![]() Online treeningud See on eriti hea võimalus kaugemal asuvatele õpilastele. Kuidas see käib?
|
![]() Treeningud akadeemilises ratsutamiskunstis Ratsutamiskunstile pühendunud õpilased leiavad inspiratsiooni ning tuge akadeemilise ratsutamiskunsti kogukonnast, mis on Eestis üha kasvav. Eda on akadeemilises ratsutamiskunstis "Squire" tasemel treener. "Akadeemiline ratsutamiskunst" tähendab ratsutamisstiili, mille olulisimaks põhimõtteks on hobuse ja inimese keha ning meele treening. See tähendab ka hobuse õiglast kohtlemist ning tema järk-järgulist füüsilist treeningut läbi loogiliste ratsastusharjutuste. See stiil ei ole ratsaspordiala, ei toimu võistlusi, vaid pigem on see kvaliteetse aja veetmine koos hobusega ambitsioonikale harrastajale. See on ka liikumiskunst (nagu tantsimine) koos hobusega. Kehaliste harjutuste mõte on parandada hobuse keha paindlikkust ning tasakaalu, läbi mille suudab hobune inimest seljas kanda ilma oma kehale ja meelele kahju tegemata. Akadeemilises ratsutamiskunstis on loogiline harjutuste järjestus päris algusest alates: alates hobusega suhlemisest, talutamisest, painutamiste, külgliikumiste ning Kõrgema Kooli harjutusteni välja. Samuti võimaldab see treeningstiil treenida hobust Kõrgema Kooli tasemele ka ilma suuliseta! Akadeemilisele ratsutamiskunstile andis nime kuulus Taani ratsutamiskunsti meister Bent Branderup ning see viitab ajaloolistele Euroopa ratsutamisakadeemiatele- ülikoolide eelkäijatele- kus õpetati ratsutamist läbi kunstilise, vaimse ja füüsilise aspekti. Akadeemiline ratsutamiskunst baseerub vanade ratsutamismeistrite õpetustel, nagu näiteks Xenophon, Pluvinel, Guérinière, Newcastle ja Steinbrecht. Loe ratsutamiskunsti kohta lähemalt ratsutamismeister Marius Schneider koolituse lehelt ning SIIT. Treeningute maksumus ning tingimused nii nagu teiste eratreeningute puhul. |
|